Alessio Menconi Trio Jam Session

10.0015.00

Restoranis Ribi kl. 21.00

 

Alessio Menconi on Itaalia kitarrist, sündinud Genovas, alustas kitarrimängu 10-aastaselt iseõppijana. Imelapsena  alustas 1986. aastal professionaalset karjääri Itaalia parimate muusikute juures. 1992. aastal võitis ta parima solisti auhinna “Gran Prix du Jazz”.

1993. aastal osales ta konkursil “Eddie Lang Festival” (kõige olulisem kitarristide konkurss Itaalias), võites esimese auhinna parima Itaalia jazzkitarristina.

Ta mängib Euroopas, Aasias, Aafrikas, Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning on salvestanud mitmete muusikutega üle 40 CD. 1995 – 2004. aastani mängis Alessio Paolo Contega mitu maailmaturneed ja salvestas neli CD-d. Samal perioodil viis loometee ta kokku Billy Cobhamiga.

Samal ajal kutsuti ta Pariisi, mängima koos “ONJ” -ga (Orchestre National du jazz). 2003. aastal osales ta ainsa itaallasena CD-l “Voodoo crossing – a tribute to Jimi Hendrix” koos Robben Fordi, Steve Lukatheriga, Hiram Bullocki, Larry Coryelli ja paljude teistega.

Ta on džässkitarriõpetaja Genova konservatooriumis “Paganini” ja on kirjutanud neli jazzkitarri raamatut.

Ta on üks väga olulisi ja nõutud kitarriste Itaalias ja ka mujal Euroopas.

Ta võitis 2009. aasta “Jazz lighthouse” auhinna ja 2011. aastal lisati ta ainsa itaallasena maailma parimate džässkitarristide CD-le. Samal aastal lisas ajakiri “Jazz It” tema plaadi “Sketches of Miles” maailma 100 parima džässiplaadi hulka.

PuhastaTootekood: VHJF051121

Kategooriad: ,

Lisainfo

Osta pilet

Sooduspilet, Täispilet