Loetelu

Festivali pass

VII rahvusvaheline Viimsi Happy Jazz Festival Blues Edition toimub 2. – 7. novembrini 2021. Sel aastal on festivali teemaks blues. Külla on lubanud tulla Emil Rutiku Blues Band, Lembe Lokk Prantsusmaalt, Tõnu Naissoo oma Hammond Trioga ja paljud teised. Täpne kava selgub 17. juulil, kui toimub Viimsi Happy Jazz Festivali kodukohvik.

“Secret Chords” Tribute to Leonhard Cohen – Lembe Lokk Trio

Viimsi raamatukogu kl.19.00

Lembe Loki lauljakarjäär on väga mitmekülgne: ta on viljelenud vabaimprovisatsiooni, džässi ning esitanud ka kaasaegset ja barokkmuusikat. Ta on esinenud koos selliste rahvusvaheliste džässiesitajatega nagu David Rothenberg, Korhan Erel, Charlie Rauh ja Peter Herbert. Lokk on loonud muusikat nii teatrilavastustele kui ka lühifilmidele (nt Eva Pervolovici, Eléonore de Montesquiou, Ingrid Hübscheri teostele).
Paralleelselt muusikaga on ta esinenud näitlejana kaasaegsetes teatrilavastustes ja osalenud performance’i-kunstnikuna rahvusvahelistel festivalidel. Prantsuse kaasaegse teatri skeenel on tema regulaarseteks koostööpartneriteks Nadège Prugnard (M.A.M.A.E., Alcool, un petit coin de Paradis) ja Marie-do Fréval (Banquet des mariées, La Bancale se balance, Cabaret de Selfies).
Loki loomingus on oluline koht tekstidel ja sõnakasutusel. Tema mitmekülgne häälekasutus peegeldab laialdasi kogemusi väga eriilmelistes lavaprojektides.
2018. aastal esines ta Tallinnas TEDxTallinnavangla inspiratsioonikonverentsil.
2018. aastal tunnustas prestiižikas Académie Charles Cros Prantsusmaal teda loomingulisuse auhinnaga lühialbumi “Comment te traduire” eest. Eesti Välisministeerium on tunnustanud tänukirjaga tema tööd eesti kultuuri levitamisel maailmas.
Festivali kavas tuleb esitamisele programm “Secret Chords” Leonhard Coheni muusikast.
Trio koosseisu kuuluvad peale Lembe Francois Puyalto bassil ja Michel Schick klarnetil, ukulelel ja suupillil.

Alessio Menconi Trio Jam Session

Restoranis Ribi kl. 21.00

 

Alessio Menconi on Itaalia kitarrist, sündinud Genovas, alustas kitarrimängu 10-aastaselt iseõppijana. Imelapsena  alustas 1986. aastal professionaalset karjääri Itaalia parimate muusikute juures. 1992. aastal võitis ta parima solisti auhinna “Gran Prix du Jazz”.

1993. aastal osales ta konkursil “Eddie Lang Festival” (kõige olulisem kitarristide konkurss Itaalias), võites esimese auhinna parima Itaalia jazzkitarristina.

Ta mängib Euroopas, Aasias, Aafrikas, Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning on salvestanud mitmete muusikutega üle 40 CD. 1995 – 2004. aastani mängis Alessio Paolo Contega mitu maailmaturneed ja salvestas neli CD-d. Samal perioodil viis loometee ta kokku Billy Cobhamiga.

Samal ajal kutsuti ta Pariisi, mängima koos “ONJ” -ga (Orchestre National du jazz). 2003. aastal osales ta ainsa itaallasena CD-l “Voodoo crossing – a tribute to Jimi Hendrix” koos Robben Fordi, Steve Lukatheriga, Hiram Bullocki, Larry Coryelli ja paljude teistega.

Ta on džässkitarriõpetaja Genova konservatooriumis “Paganini” ja on kirjutanud neli jazzkitarri raamatut.

Ta on üks väga olulisi ja nõutud kitarriste Itaalias ja ka mujal Euroopas.

Ta võitis 2009. aasta “Jazz lighthouse” auhinna ja 2011. aastal lisati ta ainsa itaallasena maailma parimate džässkitarristide CD-le. Samal aastal lisas ajakiri “Jazz It” tema plaadi “Sketches of Miles” maailma 100 parima džässiplaadi hulka.

Mandy Gaines Group

Viimsi raamatukogu kl. 18.00

 

Mandy Gaines on andekas, mitmekülgne vokalist ja meelelahutaja, kellel on rohkem kui 30-aastane töökogemus ja kes on publiku meelt lahutanud ja rõõmustanud kogu maailmas.
Tema esinemisi peetakse üldiselt värskendavateks, hingestatud ja põnevaks. Aastast 1988 kuni tänapäevani on ta jätkanud oma jazz-, R&B- ja Soul-klassikute andekate tõlgenduste ning oma originaalloomingu kirjutamise ja esitamise kaudu oma arengut ja kasvu.
Kogu oma karjääri on Mandy esinenud selliste Jazzi suurkujudega nagu Wynton Marsalis, Dany Doriz, Randy Brecker, Scott Hamilton, ElDee Young, Red Holt, Rhoda Scott, Deborah Brown, Brad Leali, Leroy Jones, Bryan Lynch, Keith Loftis, Marcus Printup, Wendell Brunious, Vincent Gardner, Larry Price, Wes “soe isa” Anderson, Michael Stanton ja Victor Gaskin.
Mandy on esinenud üle kogu maailma koos erinevate orkestrite, bigbändide ja väikegruppidega Euroopas, Venemaal ja Kaug-Idas ning viimati koos The Cincinnati Pops Orchestraga, esitades Century Century Songbook of Jazz and Blues Mandy lisati hiljuti Cincinnati jazzikuulsuste halli kõrgetasemelise ulatusliku töö ja džässmuusika esitamise kogemuse eest.
Kuna 2021. aasta Viimsi Happy Jazzfestivali teemaks on “Blues”, valis Mandy ja tema grupp programmi 1920. – 30.  aastate kuulsate bluusilauljate loomingut nagu ‘Bessie’ Smith, Ethel Waters, Alberta Hunter, Lena Horne jt.

Tribute To Wes Montgomery – Tõnu Naissoo Hammond Trio

Viimsi Huvikeskus kl 20.00

 

Tõnu Naissoo(sündinud18. Märtsil 1951 Tallinnas) on eesti helilooja ning džässpianist-klahvpillimängija.

Tõnu Naissoo alustas klassikalise klaveri õpinguid kuueaastaselt Tallinna Muusikakoolis, mille lõpetas 1970. aastal muusikateooria erialal. Edasi õppisTallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetas 1982. aastal kompositsiooni erialal Eino Tambergi klassis, ja Berklee Muusikakolledžis USA-s.

Esimene suurem etteaste avalikkuse ees oli 16-aastaselt rahvusvahelisel džässifestivalil “Tallinn 1967”. Mängis 1971 Vadim Viadro kvartetis ja Ganelini-Tarassovi duos. Aastatel 1972–1976 mängis klahvpille estraadiansamblis Laine.

Teinud koostööd näiteks järgmiste muusikute ja ansamblitega: Gebhard Ullman, Ryo Kawasaki, Michel Marre, Yves Teicher, Jens Winther, Bob Moses, Dennis Rowland, Ted Curson, Vladimir Tarasov, Ulf Krokfors, Brian Melvin, UMO Big Band, Adam Makowicz, John Taylor ja New York Voices.

Tõnu Naissoo on kirjutanud peamiselt filmi- ja teatrimuusikat, kuid ka arvukalt muusikat džässansamblitele ja -orkestritele, koorilaule ja kammermuusikat.

Emil Rutiku Blues Band Jam Session

Restoran Ribi kl. 22.00

 

Emil Rutiku on tuntud kui energiline saate- ja õhtujuht, näitleja ja kodanikuühiskonna aktivist, kuid tema karjääri teljeks on alati olnud muusika. Emil on laulnud 33 aastat ansamblis Compromise Blue ja osalenud lugematutes muudes muusikaprojektides. Rämehäälse ja äärmiselt karismaatilise show-mehena on teda võrreldud Tom Waitsi, Howlin’ Wolfi, Omar Dykesi ja isegi James Browniga.
Emil Rutiku Blues Band on Emili enda sõnul justkui aktiivse puhkuse vorm. Põhjus sõpradega kokku saada ja tegeleda sellega, mis meeldib.
Koosseisu kuuluvad Emil Rutiku – laul, Raul Ukareda – kitarr, Argo Toomel – bass ja Peep Kallas – trummid.

Festivali lõppkontsert – Paul Neitsov

Viimsi Püha Jaakobi kirik kl. 17.00

 

Paul Neitsov – Tartust pärit kitarrivirtuoos on teinud soolokarjääri, aga astunud üles ka ansamblites Svjata Vatra, Sireli, Wilhelm ning erinevates duodes. Paul on muuhulgas 2015. aasta Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia laureaat. Viimasel ajal esineb Paul Neitsov “mees nagu orkester” – üksi laval, kaelas kitarr, millel 10 näppu võluvad kuulajate ette peaaegu nagu päris Metallica, Beatles, Queeni, Stingi, Eric Claptoni, Princei, Rammsteini jpt maailmakuulsad lood.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga