Loetelu

Festivali pass

Järjekorras VI Viimsi Happy Jazz Festival toimub 3. kuni 8. novembrini 2020

Kontserdid toimuvad Rannarahva Muuseumis, Viimsi Püha Jaakobi kirikus, Viimsi koolide saalides, Viimsi raamatukogus, Black Rose pubis, restoranis Luu, Kohvikus Lyon.

Coming Out – Kelli Uustani Trio

Teisipäev 03.11 kl. 19.00 kohvikus Lyon Paadi tee 3

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Trio koosseisu kuuluvad peale laulja Kelli Uustani veel pianist Mathei Florea ja bassivirtuoos Raimond Mägi. Kõik kolm on ise nii muusikud kui ka heliloojad. See on üsnagi uus koosseis, mis kujunenud töö käigus ning iga liige annab sellele kooslusele juurde just oma isikupärast kõla. Trio esituses kõlab peamiselt just Kelli Uustani loodud muusika. See on elav, siin ja praegu sündiv, kergekõlaline, elust enesest, siiras ja otsekohene.

Kelli Uustani on omapärase ja sooja hääletämbriga laulja ja laulukirjutaja, kelle taskus ka muusikateatri magistri diplom Londoni Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Lõpetanud ka G.Otsa nim muusikakooli ja Eesti Teatri ja Muusikakadeemia. Kelli muusika kõigub jazzi ja popi vahepealsel alal, lisades juurde pisut kõlasid muusikateatrist. Kirjutades ja tõlkides ise palju tekste on tema jaoks oluline ka sõna ja selle edasi andmine. Esinedes väga eriilmeliste koosseisudega ja lüües kaasa ka teatrilavastustes on Kelli kui laulja ampluaa väga lai.

Pikk koostöö oli Kellil ka Bel Etagé Swingorkestriga Mart Sanderi juhtimisel, kellega koos anti välja lausa 5 albumit 4 keeles. Orkestri Album Five Fifteen anti välja Inglismaal (Divine Arts) ja kuulutati 2006 a. jaanuaris Londoni päevalehe “Evening Standard” poolt nädala jazzalbumiks. Kelli oma esimene sooloalbum koos Aivar Vassiljev Acoustic bandiga ilmus 2007 aastal pealkirjaga “Kuni Pöördub tuul ”. 2019 a ilmus teine autorialbum “COMING OUT – All about Nuance”
Vaata veel…

Paadi tee 3 Haabneeme Vaata kaarti

Piip ja Tuut TV laval

Kolmapäev 4.11 kl. 11.00 Rannarahva Muuseum Nurme tee 3

Kontserdi kestus on ca 45 min.

 

Klounid Piip ja Tuut on Eesti laste head sõbrad – nad on teinud televisioonis lastesaateid, etendanud teatriklassikat ka täiskasvanutele ja sõitnud oma tsirkuseetendustega mööda Eestimaad. Andnud välja raamatuid ja CD-plaadi. Kõige rohkem on lapsed nendega kohtunud muidugi Piip ja Tuut Teatri mängumajas Toompeal. Seal on hubane teatrisaal, väike koogikohvik ja võimalus mööda kitsast treppi üles ronides vanemate silma alt ära põgeneda, sisenedes imelisse muinasjutumaailma.

Nurme tee 3 Pringi Vaata kaarti

Piip ja Tuut TV laval

Kolmapäev 4.11 kl. 18.30 Rannarahva Muuseum Nurme tee 3

Kontserdi kestus on ca 45 min.

Klounid Piip ja Tuut on Eesti laste head sõbrad – nad on teinud televisioonis lastesaateid, etendanud teatriklassikat ka täiskasvanutele ja sõitnud oma tsirkuseetendustega mööda Eestimaad. Andnud välja raamatuid ja CD-plaadi. Kõige rohkem on lapsed nendega kohtunud muidugi Piip ja Tuut Teatri mängumajas Toompeal. Seal on hubane teatrisaal, väike koogikohvik ja võimalus mööda kitsast treppi üles ronides vanemate silma alt ära põgeneda, sisenedes imelisse muinasjutumaailma.

Nurme tee 3 Pringi Vaata kaarti

Abi Zeider 100

Neljapäev 05.11 kl. 19.00 Viimsi Raamatukogu Randvere tee 9

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Politsei ja Piirivalve Orkester, solistid Uku Suviste ja Jaak Oserov. Õhtut juhib Reet Linna

 

Abi Zeider oli sünnipäraselt musikaalne, kuid erihariduseta. Tema pillimäng oli omanäoline ja väljendusrikas ning saavutas kuulsuse nii Eestis kui ka väljaspool seda. Abi Zeider oli oma aja tuntumaid Nõukogude Liidu trompetisoliste. Tema esituste juures on rõhutatud kaunist laulvat tooni, tollal teistele trompetistidele kättesaamatuid ülikõrgeid noote ja väljendusrikast mängu.
Juba 1940ndate teisel poolel suutis Abi Zeider Eesti Raadio džässorkestri koosseisus kontserdil välja mängida kolmanda oktavi fa. Nii kõrget nooti ei olnud publik trompetilt siis veel kuulnud.
Omaaegsed kolleegid on nimetanud Abi Zeiderit kuldaväärt muusikuks hõbehäälse trompetiga.
Vaata veel…

Randvere tee 9 Haabneeme Vaata kaarti

Laske meil laulda!

Reede 6.11 kl 19.00 Viimsi raamatukogu  Randvere tee 9

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

1. septembril 2016 avas Tallinna vanalinnas uksed Hanna-Liina Võsa Muusikalikool. Tegu on väikese ja hubase kooliga, kus jagub tähelepanu ja aega igale lapsele.
Muusikalikoolis toimub õpe kolmes vanusegrupis: noorem vanusegrupp 8-10 a., keskmine vanusegrupp 11-13 a. ja vanem vanusegrupp 14-16 a.
Kooli eesmärgiks on julgustada ning toetada lapse muusikalist ja lavalist arengut, edendada tema lavalisi eeldusi ning arvestada iga lapse eripäraga.
Lisaks laulmisele, tantsimisele ja näitlemisele, toimub koolis noodiõpetus ja klaveriõpe toetamaks lapse üldist muusikalist võimekust.
Vaata veel…

Randvere tee 9 Haabneeme Vaata kaarti

Wade Mikkola Jam Session

Reede 06.11 kl. 21.00 restoran Luu

Kontserdi kestus on ca 3 h.

 

Soome ühel tuntumal kontrabassimängijal Atro “Wade” Mikkolal tekkis huvi muusika vastu juba 13 – aastaselt. 70ndate alguses Helsingis tegutsenud jazziklubis “Little Jack ‘Jazz Club” tutvus ta džässmuusikaga mis innustas teda kontrabassi ostma. Pärast keskkooli lõpetamist veetis aasta USA – s (1977–1978), esinedes New Englandi piirkonnas. Osales tundides ja töötubades Massachusettsi ülikoolis Amherstis, mida juhatasid Max Roach, Archie Shepp, Reggie Workman, Oscar Peterson. Kokku on elanud ja tegutsenud USA – s 14 aastat. Naastes 1997. aastal rikkaliku kogemuste pagasiga on ta väga aktiivne nii Soomes kui väljaspool.
Viimsi Happy Jazz Festivaliga seob Wadet pikaaegne sõprus. Nimelt on ta erinevates koosseisudes esinenud seni kõigil festivalidel.

Pekka Toivanen (s. 1961) on saksofoni ja klarnetit mänginud juba üle veerand sajandi ja enamasti viljeleb klassikalist jazzi. Tema kogemused ses vallas pärinevad Kulttis Big Bandist ja Brushane Big Bandist ning hiljem oli ta üks esimesi üliõpilasi, kes alustas õpinguid Sibeliuse Akadeemia jazziosakonnas 1983. aastal. Tema enda kvarteti moodustas 1980ndate keskel, mis võitis 1987. aastal Soome Jazzliidu bändikonkursi ja tegi järgmisel aastal liidu korraldatud tuuri. See stiilne bänd oli kuulus džässipubliku hulgas ja seetõttu esinesid nad 1980. aastatel palju džässifestivalidel ja klubides ning andsid 1988. aastal välja debüütalbumi Stick Around (Kompass Records).
Vaata veel…

Sõpruse tee 9 Haabneeme Vaata kaarti

Olli Soikkeli Trio feat. Marian Petrescu

Laupäev 07.11 kl. 18.00 Viimsi raamatukogu Randvere tee 9

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Soomes sündinud, praegu New Yorgis resideeruv Soikkeli tutvus suurepärase Django Reinhardti ja Gypsy Jazzmuusikaga varases nooruses, ning on jäänud sellele stiilile truuks siiani. Vaatamata oma noorusele on ta juba mänginud selliste nimekate artistidega nagu Bucky Pizzarelli, Stochelo Rosenberg, Tommy Emmanuel, Andreas Öberg, Cyrille Aimee, Antti Sarpila ja Marian Petrescu.
Pärast New Yorki kolimist 2014. aastal on Olli mänginud legendaarsetel lavadel, näiteks raekoda, Herbst Theatre, Birdland Jazz Club, Blue Note, Iridium ja Lincolni keskus.

Marian Petrescu sündis 1970. aastal Bukarestis ja on pärit suurest muusikute perest. Ta hakkas klaverit mängima neljaselt ning õppis Rootsis klassikalises ja jazzkonservatooriumis, millele järgnes Helsingi Sibeliuse Akadeemia. Oma kindla klassikalise koolituse, pimestava tehnika taustal hakkas Marian Petrescu kirglikult huvi tundma džässi ja improvisatsiooni seiklusliku maailma vastu.
Marian on mänginud paljude tähtedega; Arturo Sandoval, James Morrison, Toots Thielemans, Al Jarreau, Didier Lockwood, Jon Larsen, Richie Beirach, Tony Williams, Ulf Wakenius, Ray Charles bänd, Lars Danielsson, Riccardo Del Fra, Ron McClure, Hot Club de Norvege jne.

Kaisa Mäensivu on auhinnatud Soome džässibassist ja helilooja. Ta esineb koos erinevate ansamblitega Euroopas ja USAs. Kui Kaisa esineb enamasti ansambliliikmena, on Kaisa’s Machine tema peamine projekt juhina.

Vaata veel…

Randvere tee 9 Vaata kaarti

ÖÖTÖÖ

Laupäev 07.11 kl. 20.00 Black Rose Randvere tee 11

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Nagu öeldakse, “ÖÖS ON ASJU”. Õige suur hulk muusikud üle ilma kuuluvad öötööliste hulka ja neid iseloomustab töö, mis ulatub ühel või teisel moel ikka öösse. Ilmselt ei ole palju selliseid öötöid, mida samaaegselt ka hobiks saab pidada. Džässmuusikute puhul see just nii on ning enamalt jaolt tehakse tööd vaatamata ööle suure röömuga.
ÖöTöÖ kontsert on selleks hea näide. Kavas on muusika, mis suures osas on sündinud just öösel. Kontserdil kõlab Toomas Rulli uus materjal ja vanemast loomingust uued öötöötlused. Muusika kuulub stiililiselt džässi piirideta maailma ja on oma iseloomult optimistlik, kaasakiskuv ning tantsuline.
ÖÖTÖÖ kvinteti öötöölised on Allan Järve öötrompetil, Danel Aljo öötenorsaksofonil, Raun Juurikas ööklahvpillidel, Raimond Mägi öökontrabassil, Toomas Rull öötrummidel.

Vaata veel…

Randvere tee 11 Haabneeme Vaata kaarti

Titoks & Marko Matvere Jam Session

Laupäev 07.11 kl. 21.00 restoran Luu

Kontserdi kestus on ca 3h.

 

Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoks’i helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil.
Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing‘i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.
Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmann’iga.
Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks – mängiti tuntumaid jazz’i standardeid, blues’i ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsy-jazz.

Vaata veel…

Sõpruse tee 9 Haabneeme Vaata kaarti

Helin – Mari Arder & Andy Fite

Pühapäev 08.11 kl. 17.00 Viimsi Püha Jaakobi kirik Nurme tee 2

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Kaks muusikut, Helin-Mari Arder ja Andy Fite, kohtusid enam kui kümme aastat tagasi Helsingis ning sellest sai alguse koostöö, mis kestab senimaani. Kuigi duo muusikalise teekonna aluses esitati peamiselt vanu armastatud jazzistandardeid, on nüüdseks repertuaaris peamiselt Andy Fite’i originaallooming.

Andy laulud pakuvad kuulajatele nii uudsust kui ka äratundmisrõõmu, kuivõrd nad on inspireeritud elust enesest ja pajatavad seega inimestest, asjadest ja olukordadest, mis kõigile ühel või teisel moel tuttavad on. Lauludes saavad kokku naer ja kurbus, romantika ja huumor, ning seda kõike vürtsitab esitajate omavaheline suhtlus ja improvisatsioon. Duol on valminud juba kolm plaati ning ka neljanda plaadi jaoks on kogunenud kõvasti materjali. Seni on ilmunud järgmised helikandjad: “I’m Starting to Like You”, “Really Just Friends” ja “Glad You Caught My Eye”.

Vaata veel…

Nurme tee 2 Haabneeme Vaata kaarti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga