Olli Soikkeli Trio feat. Marian Petrescu

15.0020.00

Laupäev 07.11 kl. 18.00 Viimsi raamatukogu Randvere tee 9

Kontserdi kestus on ca 1,5 h.

 

Soomes sündinud, praegu New Yorgis resideeruv Soikkeli tutvus suurepärase Django Reinhardti ja Gypsy Jazzmuusikaga varases nooruses, ning on jäänud sellele stiilile truuks siiani. Vaatamata oma noorusele on ta juba mänginud selliste nimekate artistidega nagu Bucky Pizzarelli, Stochelo Rosenberg, Tommy Emmanuel, Andreas Öberg, Cyrille Aimee, Antti Sarpila ja Marian Petrescu.
Pärast New Yorki kolimist 2014. aastal on Olli mänginud legendaarsetel lavadel, näiteks raekoda, Herbst Theatre, Birdland Jazz Club, Blue Note, Iridium ja Lincolni keskus.

Marian Petrescu sündis 1970. aastal Bukarestis ja on pärit suurest muusikute perest. Ta hakkas klaverit mängima neljaselt ning õppis Rootsis klassikalises ja jazzkonservatooriumis, millele järgnes Helsingi Sibeliuse Akadeemia. Oma kindla klassikalise koolituse, pimestava tehnika taustal hakkas Marian Petrescu kirglikult huvi tundma džässi ja improvisatsiooni seiklusliku maailma vastu.
Marian on mänginud paljude tähtedega; Arturo Sandoval, James Morrison, Toots Thielemans, Al Jarreau, Didier Lockwood, Jon Larsen, Richie Beirach, Tony Williams, Ulf Wakenius, Ray Charles bänd, Lars Danielsson, Riccardo Del Fra, Ron McClure, Hot Club de Norvege jne.

Kaisa Mäensivu on auhinnatud Soome džässibassist ja helilooja. Ta esineb koos erinevate ansamblitega Euroopas ja USAs. Kui Kaisa esineb enamasti ansambliliikmena, on Kaisa’s Machine tema peamine projekt juhina.

Vaata veel…

Clear

Additional information

Osta pilet

Sooduspilet, Täispilet